پرسش و پاسخ

@Ameli_Office
پرسش:

این واکسن آنفلوانزا بالاخره برای ام اسی ها خوبه یانه؟ دیروزدکترخودم رفتم تجویزکرد ولی دودل بود حالا هم که اصلا نیومده تو بیمارستان ها و مراکز درمانی. من ۹ساله ام اس دارم و دارومم ریتوکسی مب هستش ازخونه هم بیرون نمیرم یعنی نمیتونم راه برم. ولی میخواستم بدونم واجبه واکسن آنفلوانزا زدنش؟ اگه نزنیم طوری میشه؟

@Ameli_Office
پاسخ:

✅ بطور کلی هر گونه عفونتی در بیماران مبتلا به ام اس می تواند سبب تشدید علایم شود و در برخی موارد حتی ممکن است سبب بروز حمله جدید شود. بنابراین تا سرحد امکان باید از بروز بیماریهای عفونی پیشگیری شود. از این نظر، بهتر است تمامی بیماران مبتلا به ام اس برای کاهش احتمال ابتلای به آنفلوآنزا، واکسیناسیون انجام دهند.

✅ در برخی از بیماران که داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند، از جمله ریتوکسیماب، تایسابری، فینگولیمود و تا حدودی دیفوزل و تری فلونامید، چون احتمال ابتلای به آنفلوآنزای شدید و با عارضه بیشتر است، توصیه می شود واکسیناسیون انجام شود.

✅ البته باید بدانیم که واکسیناسیون سبب پیشگیری قطعی نمی شود و باید توصیه‌های مراقبتی همانند کرونا را رعایت کرد. بعلاوه، در بیمارانی که داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند، ممکن است واکسن نتواند مثل افراد دیگر سبب ایجاد ایمنی شود و گاهی لازم است واکسن یادآوری بعد ۲-۳ ماه تزریق شود.

www.t.me/Ameli_Office    کانال تلگرام مطب دکتر جواد عاملی

@DrAmeli             راه ارسال سوال

درمان پیشگیری سردرد میگرن

درمان حمله حاد سردرد میگرن

فینگولیمود و کاهش لنفوسیت خون

واکسن ,  ,ام ,اس ,سبب ,واکسیناسیون ,ام اس ,  ✅ ,واکسن آنفلوانزا ,شود و ,کننده سیستم ,کننده سیستم ایمنی ,تضعیف کننده سیستم ,داروهای تضعیف کننده

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

همه چیز درباره گوشی اندروید آقای ورزش مقابله با کرونا ویروس روانشناسی نوزاد-کودک-نوجوان خانه پیش ساخته شکوه jikook lover همه چیز طلا همینجاست وقتی که عشق سر قدم باشد سلامت روانشناسی